Get Adobe Flash player

Patronat Honorowy

Władywostok bez barier

Witamy serdecznie!

To już trzeci rok jak przełamujemy stereotypy motocyklowe. Jak pokazujemy że nie ma barier, jedynie te w naszych głowach. Ostanie miesiące upływały na organizowaniu Polskiego Stowarzyszenia Niepełnosprawanych Motocyklistów, gdzie data 13 kwiecień 2013 roku jest dla nas początkiem nowej ery. Coraz więcej ludzi zaczeło dostrzegać problem i co ważne także pełnosprawni motocykliści widzą w tym duży sens, mówią : " przeciesz to dotyczy każego z nas, każdego motocykliste.

Wystarczy chwila i nasz świat może zmienić się o 180%." Bardzo ale to bardzo pozytywną sprawą było zaproszenie nas do rozmów w Krakowskim MORDzie odnośnie nowych przepisów zdających na motocykl. Chcieli znać nasze zdanie, to chyba oczymś świadczy. Jeździliśmy na wywiady, pokazy odnośnie naszej ostatniej wyprawy na Nordkapp ale także rozmawialiśmy o celach naszego działania. Ten rok będzie szczególny, taki chyba na przekór tak często używanego ostatnio słowa "kryzys". Kiedy rozmawiamy z ludźmi o naszych planach wyprawowych słyszymy że skoro już tak jeździmy to może coś bezpiecznego, może Rumunia? A może jednak nie bo tam dużo zakrętów. Takich absurdów ciężko słuchać, zwłaszcza że Maciek czy Paweł na głowe biją większą część znanych mi motocyklistów. Kiedy pierwszy raz usłyszano o naszym nowym projekcie "Władywostok bez barier" posypała się lawina. Gdzie? Nie za dużo dla was? Szok i tylko uświadczenie się w tym że ten projekt tegoroczny to strzał w mega dziesiątke. Kolejnym takim motorem napędowym całej akcji był kontakt z jedną firmą motocyklową która była bardzo zainteresowana ale nie chcę pomóc, bo ich motocykle nie mogą się kojarzyć z niepełnosprawnymi. Pomyślałem że chyba naprawdę to co udało się zrobić i to co robimy to dopiero początek drogi, drogi tak ważnej dla nas wszystkich.

Tak więc projekt "Władyswostok Bez Barier" czas zacząć!!!!!!!!!!!!!!

Będzie nas trójka, w tym roku nie pojedzie z nami Maciek, za to dołączy do nas nowa postać. Tutaj niespodzianka Maras to facet tak jak Paweł bez lewej nogi. Pozostali to Arkadiusz Tomasiak fizjoterapeuta oraz Paweł Kiliański motocyklista bez lewej nogi.

Wiadomość która dała nam ogromnego kopa do działania spadła dość niespodziewanie a mianowicie sam Tadeusz Teddy Błażusiak został ambasadorem naszej akcji. W Polsce nie tak znany jak powinien a jak to piszą jest tym samym dla motocyklistów kim dla skoków był Adam Małysz. Niesamowicie popularny na zachodzie i w USA. Czego chcieć więcej?

Pomysłów mamy sporo tak więc jest dobrze, jesteśmy już w połowie przygotowań. Wiadomo że wszystko obija się o kasę i tym razem musimy sobie z tym radzić. Mamy media takie jak TVP Polonia które obejmą patronat, Radia , prase itp. Wymieniamy ich wszystkich. Cały czas są prowadzone rozmowy z różnymi ludźmi firmami itp.

Cel ? Udowodnimy że jedyne bariery jakie są to te w głowach ludzi. Plan prosty , spacer w centrum Władywostoku w krótkich spodenkach z kaskiem przy protezie!!!!

 

Sponsorzy generalni

 

 

 

 

 

 

Patroni medialni