Get Adobe Flash player

Patronat Honorowy

Testy Wyprawowe

Kurtka Extremadura – kurtka na każdą wyprawę!

Wpadliśmy na pomysł żeby opisać wam trochę odzież oraz sprzęt jaki używamy na wyprawach, chodzi tutaj o rzeczy testowane w prawie każdych warunkach dla motocyklisty dostępnych gdyż wyprawa do Gruzji i Armenii trwająca prawie miesiąc czy wyprawa zeszłoroczna na Nordkapp trwająca trzy tygodnie to całkiem niezłe zapoznanie się z tematem. Ważne jest to że każda wyprawa to 8-9k km w trasie. Dorzucimy do tego jeszcze użytkowanie kilku letnie danej rzeczy i chyba mamy całkiem dużo do napisania i podzielenia się swoją wiedzą. Oczywiście proszę pamiętajcie że to nasze subiektywne odczucia , zachęcamy do lektury:

Na pierwszy ogień Kurtka Modeka Extremadura:
Czas użytkowania :

Arek – Od 2 lat
Maciek – Od 2 lat
Paweł – Od roku

 

Miejsca użytkowania kurtki :

Polska, Gruzja, Armenia, Ukraina, Turcja, Bułgaria, Czarnogóra, Albania, Chorwacja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Słowacja, Szwecja , Finlandia, Norwegia, Rumunia – cało sezonowe użytkowanie w ruchu miejskim dojazdy do pracy.

Krótka charakterystyka:

Kurtkę dostaliśmy jako super uniwersalną, która może być użytkowana w każdych warunkach. Jako że wiedzieliśmy że nasze podróże będą w każdą stronę mapy, był to dla nas strzał w dziesiątkę. W pierwszej kolejności jak dostaliśmy kurtkę zwróciliśmy na wykonanie które od początku robiło bardzo dobre wrażenie. Wszystko fajnie przemyślane i do tego podpinki które już od samego początku mówiły do nas że dzięki temu nasz bagaż ubraniowy nie będzie taki duży. Jak życie zweryfikowało chowanie podpinek w ciepłych krajach zajmowało sporo miejsca, więc szybko wylądowały pod pajączkiem. Rekompensowało to jednak wszystko kiedy pogoda się psuła a my nie musieliśmy szukać niczego innego , wszystko mieliśmy na miejscu. Wystarczyła podpinka i naprawdę jazda nawet w deszczu przy temperaturze 0 stopni i silnym wietrze nie dawała powodów do narzekania. Odpowiednio zapięta kurtka i wszystkie wentylacje plus wynalazek w postaci doczepionego kołnierza co dla mnie jest pomysłem rewelacyjnym dawało pełen komfort. Z tym kołnierzem jako użytkownicy szczękowców nie mieliśmy żadnych problemów , tak więc zyskaliśmy dodatkowy ocieplacz i ochraniacz przed wiatrem w jednym. W upalne dni kiedy walczyliśmy w Gruzji w trasie z upałem do 45 stopni odpinaliśmy ten kołnierz ale co najbardziej zadziwia w tej kurtce i co wszyscy uważamy za jej największy plus to system wentylacji! 12 zamków ulokowanych w strategicznych miejscach powoduje że tak kurtka pozwala bez żadnych przeszkód jechać w takich warunkach. Tutaj tez wspomnę że użytkujemy ją także w ruchu miejskim, w lecie właśnie w takiej formie najbardziej się sprawdza. Przyznam się że to ogromny plus, w końcu ta kurtka miała być i jest uniwersalna. Minusem dla tej kurtki jest fakt że odblaski bardzo szybko się wykruszają i nie sprawdzają się w takim stopniu jak powinny. Choć to w rezultacie nie jest problem. Wspomnę jeszcze sprawę z kieszonkami które są świetnie ulokowane i dają nam duży komfort. Kieszeń przy zamku jest na tyle solidnie zrobiona i nie przemakalna że przez całą podróż trzymałem tam paszport i inne dokumenty. Ogólnie duże brawa dla Modeki , bardzo się cieszę że wybrali nam taki model.

Przedział cenowy:

I tutaj bardzo fajna niespodzianka, kwestia kupna tej kurtki to ok. 1000zł, myślę że za taką kurtkę to naprawdę ok. w każdym bądź razie rozsądna cena.

Podsumowanie
Patrząc na tego typu segment kurtek motocyklowych Modeka dała nam naprawdę uniwersalny wybór, na pytanie jakie często pada czy poleciłbym tą kurtkę, z całym przekonaniem mogę powiedzieć że tak. W razie bardziej szczegółowych pytań zapraszam do kontaktu poprzez email.

Sponsorzy generalni

 

 

 

 

 

 

Patroni medialni